Plex 0.9

Po měsících čekání se vývojářům Plexu podařilo vydat novou verzi 0.9. Neznáte Plex? Dokud jsem neuvažoval o systému na přehrávání filmů, písniček a zobrazování fotek na LCD televizi, tak jsem ho taky neznal. Ale potom, co jsem si koupil větší televizi (Samsung 38655). Eye-TV Sat a věděl, že chci taky MacMini jako domácí multimediální centrum, tak jsem  začal hledat alternativy.

Víceméně jsem našel čtyři. FrontRow, které je součástí operačního systému, Boxee (mimochodem má taky novou verzi asi dva dny), XBMC a Plex. XBMC jsem zavrhnul hned, protože jsem se dočetl, že Plex a Boxee jsou jeho deriváty. Boxee se mi moc nelíbilo, takže zůstali FrontRow a Plex.

Důležitá pro mne byla integrace s EyeTV, která exceluje u FrontRow, ale tam je zase nevýhoda v těsné integraci s iTunes. Nenechte se mýlit, iTunes mám rád, ale bohužel realita je taková, že většina filmů je v DIVX a konverze trvá věky.

Zbyl mi Plex. A nakonec to nebyla špatná volba, i když má trochu problémy se stabilitou. Plex umožňuje Šimonovi (4 roky) a Natálce (6 let) bez větších problémů vybrat a pustit si pohádky a filmy, které chtějí. A to zejména díky ovladači - Apple Remote, který má jen několik tlačítek a děti mu rozumějí, i když neumí číst. Jistě jsou občas problémy, třeba když si na něj sednou a stáhne se hlasitost, ale jinak podporu nepotřebují.

Co je nového v Plex 0.9? Vlastně nic, tedu nic vizuálního. Jinak se změnilo vše a tím myslím Library. Základem systému je Plex Media Server, který nabízí centralizovaný přístup nejen k lokálním souborům (video rozličných formátů, fotky, písničky), ale také internetovým doplňkům, pomocí kterých se do Plexu dostane Vimeo video, Apple Keynote, CNN nebo The Daily Show.

Plex Media Center je ve verzi 0.9 zcela přepracovaný. Už není integrovaný do aplikace, ale je to zcela samostatný objekt, se kterým se komunikuje přes REST API. Tím vývojáři získali mnohem větší volnost, takže mohli napsat Plex Mobile, který umožňuje nejen ovládání multimediálního centra, ale také streamování zpět do iPhone. Za $4.99 to není špatný obchod.


Dotazy? Komentáře? Chtěli byste aplikaci pro iPhone? Kontaktujte mne!