Blog

Plex 0.9

Po měsících čekání se vývojářům Plexu podařilo vydat novou verzi 0.9. Neznáte Plex? Dokud jsem neuvažoval o systému na přehrávání filmů, písniček a zobrazování fotek na LCD televizi, tak jsem ho taky neznal. …

PayBySMS 1.0.2

Právě jsem do AppStore odeslal ke kontrole novou verzi PayBySMS, která přidává do seznamu podporovaných měst Plzeň. Doufám, že se Review Team pochlapí, a schválí aplikaci do 1.9., takže plzeňáci nezůstanou na holičkách :)

Aplikace Zákony 1.0 byla schválena

Dobrá zpráva, alespoň pro mne :) Aplikace Zákony byla schválena v Apple a je tedy dostupná  AppStore.

V ceně dostanete Občanský zákoník, přikoupit můžete Obchodní zákoník a Zákoník práce. Další informace najdete na stránce

QuoteFix

QuoteFix je plugin pro Mail.app na Mac OS X 10.5 a vyšší, který řeší alespoň pro mne problémy při odpovídání na emaily. Kromě přepnutí z top-postingu na bottom-posting odstraní jak opakující se podpisy ve zprávách tak i prázdné řádky.

Quo vadis, mujmac.cz?

Henryk Sienkiewicz snad promine, že jsem si vypůjčil název jeho slavné knihy pro nadpis tak mrzkého média, jako je článek na blogu. Ovšem stav prvního, svého času největšího a nyní těžce zkomírajícího serveru mujmac.cz mi snad k dává právo použít expresivnějších výrazů, zvlášť pokud chci napsat zamyšlení...

Slow Motion video

Při brouzdání webem jsem narazil na skvělé, asi šesti minutové video zachycující deformaci objektů nasnímané pomocí Photron SA1.1

To prostě musíte vidět. Jo, a protože Vimeo nabízí kód, který inteligentně nabídne HTML5 pro iPhone/iPad, tak to uvidíte i na mobilních zařízeních. #noflash

Zákony 1.0 rejected, oprava na cestě

Moje "velká" neob lépe "seriozní" aplikace Zákony byla při kontrole u Apple vyhozena, protože jsem používal PrivateAPI. Vlastně jsem to ani neudělal schválně, jen jsem si to neuvědomil.

Udělal jsem tedy opravu a nahrál znovu na Review. …

Vimeo vydalo univerzálního klienta #noflash

Společnost Vimeo dnes vydala univerzální přehrávač videí umožňující přehrávání souborů na iPhone, iPadu a dalších zařízeních, které mají internetový prohlížeč s podporou HTML5.

To nové v této zprávě je to, že Vimeo videa se dají přehrávat nejen na stránkách vimeo.com, ale vývojáři stránek dostali také nový kód, který umístí na svůj web. …

Hibari - nový klient pro Twitter, který má styl

Hibari je nový klient pro Twitter, který se zřejmě rychle zařadí mezi velmi populární software na Mac OS X. Má čistý, intuitivní design a vlastnosti, které jsou prozatím unikátní. Mezi ně patří zejména Mute - prozatímní vypnutí jednoho nebo více uživatelů bez nutnosti Unfollow. …

Adobe přidalo několik písem na TypeKit

Jak zmínil Michal Metlička na Twitteru Adobe přidalo několik písem na TypeKit. Většina z nich v Pro variantě, takže má podporu pro CE jazyky, ve zkratce - použitelné na české/slovenské texty.

Seznam písem

Proč je iPhone úspěšný

Marketingové analýzy, internetové diskuse, články v renomovaných časopisech a v neposlední řadě blogy. Tam všude můžete najít pokusy o odpověď v nadpisu tohoto článku. Rozhodl jsem se, že se pokusím popsat svůj pohled na věc.

Jak vypnout Spotlight na iOS 4

Jak bylo uveřejněno na několika fórech, možná existuje řešení na velmi zrychlení systému iOS 4 na iPhone 3G/3GS. Tím řešením je zdá se omezení funkčnosti vyhledávání Spotlight. 

To se nastavuje v: System Preferences->General->Home Button->Spotlight Search a alespoň na mém iPhone 3G telefonu měl okamžitý účinek.

Rage na iPhone

John Carmack, spoluzakladatel id Software ukázal na konferenci QuakeCon 2010 demo, nebo spíše demo pro vývojáře  hry Rage, kterou ukazoval na iPhone 4 s využitím možností Retina displeje při rychlosti snímkování 60fps.

Zdrojové kódy k jailbreaku jsou volně dostupné

Autor deset dnů starého jailbreaku, který můžete použít na adrese jailbreakme.com na odblokování iPhone/iPadu/iPodu, používající chybu v Mobile Safari a PDF vydal zdrojové kódy doslova několik minut po uvolnění patche od Apple.

iOS 4.0.2, iPad OS 3.2.2

Apple vydal iOS 4.0.2 a iPad OS 3.2.2 (nebo jak se to jmenuje), který opravuje kritickou chybu v Mobile Safari, umožňující jailbreak přes web. Stahujte, tenhle update je skutečně potřeba.

iPhone4 a Verizon

Řada lidí mimo Spojené státy nemůže pochopit, proč je tolik novinových článků o přípravě iPhone4 pro konkurenční společnost AT&T - Verizon. Proč už se dávno v USA neprodává iPhone i u jiných operátorů? …

Doplňky pro Safari

Na serveru Macworld.com vyšel seznam nejlepších doplňků pro Safari 5. Pokud je neznáte, tak si projděte jejich výčet.

Já používám:

- Coda Notes

- Ultimate Status Bar

- nambu

- Add to Google Reader

- Regexp Search

Nová aplikace Zákony

Dnes jsem poslal do Apple k review svou novou aplikaci Zákony, kterou jsem vytvořil pro společnost Proboston. Aplikace je prohlížeč zákonů, včetně optimalizované navigace, vyhledávání a záložek.

Po zakoupení aplikace získáte v její ceně Občanský zákoník, přikoupit si můžete v této chvíli Obchodní zákoník a Zákoník práce. …

PC versus Mac by Microsoft

Microsoft uveřejnil stránku porovnávající Windows 7 a Mac OS X, která je velmi povedenou parodií. Vždyť tohle snad ani nemůžou myslet vážně:

- Maca si můžete koupit jen v bílé nebo stříbrné barvě. PC s Windows, můžete mít v celém barevném spektru v různých cenových relacích.

Chcete Android OS na svém iPhonu?

YouTube video

Jak jsem našel na serveru iPhonefreakz.com, skupina nadšenců udělala port Andriod OS na iPhone. V danou chvíli jsou podporovány pouze tyto přístroje: iPhone 2G a iPhone 3G. Duální boot by měl fungovat i s iOS 4.

Update PayBySMS 1.0.1 je k dispozici

Na AppStore je k dispozici nová verze 1.0.1 mé aplikace PayBySMS. Obsahuje drobnou opravu v lokalizaci.

Jak otestovat lokalizaci aplikace na iPhone

Tohle jsem našel na stackoverflow.com a je to skvělá věc. Pokud píšete pro iPhone a dodržujete doporučení od Apple, pak má vaše aplikace alespoň dvě lokalizace - standardní anglickou a českou.

K jejímu otestování na Simulátoru nebo iPhone je nutné změnit nastavení v Settings.app a to trvá docela dlouho. …

RIM (BlackBerry) prý stále pracuje na podpoře Flashe

RIM v úterý uvedl na trh nový telefon BlackBerry Torch s novou verzí operačního systému BlackBerry 6 OS, kterého prohlížeč je založen na WebKitu a podporuje HTML 5. Někteří lidé doufali, že zároveň s uvedením přístroje dojde k vyhlášení podpory Flashe, ale k tomu nakonec nedošlo.

Jak funguje jailbreakme

A ještě jednou o jailbreakme. Právě jsem našel, jak to vlastně funguje. Podle Ching-Lan Huanga se používá přetečení zásobníku CFF písma ve funkci FlateDecode v PDF.

Ve zkratce je to asi tak, že PDF se skládá z řady objektů, kterou mohou být komprimovány jednou z několika různých metod. …

jailbreakme.com je pěknej průser

Po počátečním nadšení viz. JailbreakMe: Jailbreak všech iOS zařízení přímo z webového prohlížeče nebo JailbreakMe: jailbreak iPhonu už zvládne i vaše babička začíná spoustě lidí docházet, jaký je to vlastně průser.

Bloky v Objective-C

Zatím nejsrozumitelnější vysvětlení bloků jsem našel tady:

http://pragmaticstudio.com/blog/2010/7/28/ios4-blocks-1

Dotazy? Komentáře? Chtěli byste aplikaci pro iPhone? Kontaktujte mne!