Blog

TypeKit na codefritters.com

Možná jste si všimli, že web www.codefritters.com změnil trochu vzhled - používá písma, která nejsou běžně v prohlížečích vidět a rozhodně nejsou instalovaná na vašich počítačích.

Technologií pro implementaci uživatelských písem do webových stránek je celá řada, např. sIFR, TypeKit, WOFF, @font-face a další. …

Apple Remote Desktop - Authentication Failed

Právě jsem řešil problém na nově nainstalovaném iMacu - přestože jsem měl heslo i jméno správně, tak mi ARD neustále hlásilo "Authentication Failed".

Protože jsem potřeboval řešit závadu, u které jsem potřeboval GUI, tak mi nezbylo než se na chybu ARD zblízka podívat.

Extenze pro Safari na novém místě

Společnost Apple právě uveřejnila update Safari 5.0.1 a mimo jiné zprovoznili stránky s doplňky pro Safari. Nová adresa je tedy http://extensions.apple.com/


[UPDATE] Zásadní novinka v Safari 5.0.1 - doplňky se instalují on-the-fly, tzn. není nutné restartovat prohlížeč

Magic Trackpad

Všichni, kteří jsou lační novinek o novém produktu Apple by si měli přečíst článek s podrobnostmi na webu MacWorldu. Pokud vás zajímají jen klíčové informace, tak je najdete níže:

Velikost:

- o 80% větší než trackpad na MBP

MFMessageComposeViewController bug

Hm,

tak to vypadá, že MFMessageComposeViewController má bug, který způsobuje, že se view pod ním rozpadne. Bohužel zrovna tuhle funkci potřebuju pro update PayBySMS a měla to být hlavní atrakce nové verze :)

Jailbreak a Unlock jsou legální

Podle vyjádření EFF jsou jailbreak a unlock legální. Co to znamená pro uživatele iPhone?

Krátce řečeno, nic. To, že je odblokování iPhone legální neznamená, že to bude Apple podporovat a podle mého názoru je to problém spíše pro providery než Apple. …

PayBySMS 1.1

Právě pracuji na PayBySMS 1.1. První verze se setkala poměrně s úspěchem, i když přepínání do SMS.app kvůli odesílání zprávy je vopruz. Takže v nově verzi 1.1 bude In-App SMS, tedy odesílání SMS v rámci aplikace.

Dotazy? Komentáře? Chtěli byste aplikaci pro iPhone? Kontaktujte mne!